Registrační pokladny

REGISTRAČNÍ POKLADNY
Registrační pokladna je kompaktní zařízení obsahující základní desku s mikroprocesorem s naprogramovaných firmware, tiskárnu bankovních dokladů, displej obsluhy a zákazníka a klávesnici obsluhy. Toto zařízení slouží k evidenci prodejů a plateb.

Dle zákona o registračních pokladnách č.215/2005 Sb. je registrační pokladna elektronické zařízení s fiskální pamětí a s tiskárnou, opatřené zobrazovacím zařízením, které tvoří jeden funkční celek a umožňuje evidenci plateb.

Registrační pokladny dělíme na:
- obchodní
- restaurační (mají navíc funkce otevřených účtů a tisk objednávek na externích tiskárnách)

Některé malé přenosné obchodní pokladny mají v ceně zabudovaný akumulátor pro provoz bez zdroje elektrické energie, k některým lze akumulátor dokoupit za přílatek.

Tyto malé registrační pokladny s akumulátorem nemají pokladní zásuvku v ceně ale lze ji přikoupit. Pokladní zásuvku v ceně nemá ani většina restauračních pokladen. Vzhledem k tomu, že každý model pokladny má jiné výstupní napětí pro otvírání pokladní zásuvky a také různý konektor pro její připojení, je nutné objednávat zásuvku odpovídající danému modelu registrační pokladny. Většina obchodních registračních pokladen střední a vyšší třídy již má pokladní zásuvku jakou součást pokladny.

Většina pokladen má jeden nebo dva sériové porty RS232 pro připojení snímače čárového kódu (scanneru) s rozhranním RS232 nebo PC se sériovým portem RS232. Přes sériový port RS232 lze připojit také některé typy elektronických vah, modemů či snímačů platebních karet.

V případě, že je potřeba komunikovat s PC, který nemá sériový port RS232, je nutné jej simulovat připojeným převodníkem USB/RS232.

Všechny registrační pokladny v naší nabídce mají termotiskárny s tiskem na termo kotoučky. Dalším příslušenstvím pokladen jsou kabely, redukce a ostatní doplňky.

Ke všem pokladnám dostanete takzvaný balíček/zdarma/
balíček obsahuje základní naprogramování+ 1hodina školení zdarma

 
 
©2007 J. M. POST